tel. BOK:
+48 609-140-960
zapytania:
ask@aquamikol.pl

historia

Aqua Mikol producent form wtryskowych
Producent form wtryskowych

Historia naszej firmy rozpoczęła się na początku lat 80-tych. W roku 1980 zarejestrowano firmę Mikol zajmującą się głównie obróbką plastyczną i ubytkową metali.

Firma Aquamikol na początku lat '80.

Początkowo wiodącym produktem firmy były metalowe nakrętki oraz drobne elementy z tworzyw sztucznych. Park maszynowy składał się z pojedynczych gwinciarek, pras, frezarki, tokarki i wtryskarki tłokowej. Głównym wyrobem z tworzywa były guziki odzieżowe oraz drobne części do polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Do końca lat 80-tych produkcja skupiona była głównie na tych produktach.

Na targach wspólnie z firmą Aqua Medic GmbH

W 1993 roku firma przyjęła aktualną nazwę. Z połączenia dwóch firm Aqua Medic i firmy Mikol powstała spółka z kapitałem zagranicznym Aqua Mikol. W latach 90-tych przedsiębiorstwo rozwijało się błyskawicznie. Z firmy rodzinnej powstał zakład w nowo wybudowanych halach produkcyjnych, skierowany głównie na produkcję form wtryskowych i elementów z branży akwarystyki morskiej. Inwestycje w nowe maszyny do obróbki metalu i przetwórstwa tworzyw sztucznych ukształtowały aktualną działalność. Do 2005 roku, firma świadczyła usługi wyłącznie na export. W 2006 roku weszła na rynek polski pozyskując wielu nowych klientów. Dzięki bardzo długiej współpracy z klientami z Europy przedsiębiorstwo ukierunkowało się na wysoką jakość świadczonych usług, co do dnia dzisiejszego jest głównym priorytetem każdego dnia pracy.

Nowoczesny park maszyn firmy Aqua Mikol

Ciągle rosnące koszty wykonywania form w Polsce zmusiły nas do restrukturyzacji parku maszynowego i oferty. W 2006 roku zbudowaliśmy nasz oddział w prowincji Guangdong w miejscowości Shaxi (Chiny). Oddział w Shaxi z założenia miał wykonywać wszystkie projekty związane z Aqua Medic. Koncepcja przez 5 ostatnich lat się sprawdziła w związku z tym z końcem 2011 roku nasza firma oferuje tanie formy wtryskowe wykonane w Chinach z polską gwarancją jakości.